REFRESHER-titulka-gastroduel

Slovenský Gastro Duel: Med Malina vs Iron Club

V tejto časti gastro duelu sa pustíme do boja o tradičné slovenské jedlo – bryndzové halušky. Jedlo, ktoré pozná každý správny Slovák a dokáže (chutne) pripraviť len málokto.

Po skvelej odozve na prvý gastro duel, v ktorom sme porovnávali všadeprítomnú americkú klasiku akou je burger, nastal čas na rýdzo slovenský súboj. V tomto súboji budeme porovnávať naše tradičné slovenské jedlo v dvoch prevádzkach, za ktoré ste mali možnosť zahlasovať na Facebooku a Instagrame.

Hodnotiť sa budú nasledujúce aspekty:

  • Personál
  • Rýchlosť prípravy
  • Servírovanie
  • Chuť
  • Cena
  • Celkový dojem

V tomto dueli budeme posudzovať dojmy jednotlivých aspektov, za ktoré im budú pridelené body. Rozhodli sme sa pre bodovú stupnicu aby dostali obe prevádzky priestor pre plusy a mínusy ponúkaných jedál. 

Halušky, ktoré získajú najväčší počet bodov sa stane víťazom tohto duelu. Halušky sme zvolili tak, ako ich všetci poznáme bryndzové halušky, slaninka, pažítka a kyslá smotana.

Med Malina
Iron club

Pamätajte si – nejdeme nikoho odsudzovať, ponižovať ani poškodzovať meno samotných prevádzok 🙂

Kto sa teda stane víťazom tohto súboja chutí ? Poďme to zistiť !

V oboch prípadoch bol personál veľmi milý, ochotný pomôcť pri výbere a veľmi rýchly aj napriek plnej obsadenosti oboch podnikov v čase našej návštevy. Nakoľko je prvotný kontakt s prevádzkou veľmi dôležitým faktorom, obe prevádzky získavajú po jednom bode.

( Med Malina : 1 | Iron club: 1 )

Rýchlosť prípravy bola u oboch prevádzok skvelá. V prípade Med Maliny sme na halušky čakali okolo 10 minút a v prípade Iron Clubu to bolo neuveriteľných 5 minút ! V čase našej návštevy boli kapacity oboch prevádzok takmer plné (Med Malina plne obsadené stoly & Iron Club voľných zopár stolov + uzavretá spoločnosť)Rýchlosť prípravy sa samozrejme môže líšiť od množstva objednávok danej prevádzky, počte kuchárov a pod.

Obe prevádzky preto získavajú opäť po jednom bode.

( Med Malina : 2 | Iron club: 2 )

Med Malina servíruje naše tradičné jedlo vo veľmi príjemnom štýle – v drevenom tanieri a s jednotlivými surovinami, ktoré sú veľmi krásne rozdelené na celej ploche taniera. V prípade Iron Clubu bolo servírovanie poňaté z môjho pohľadu oveľa modernejšie – veľký tanier, ktorý so všetkými surovinami (a skvele previazanou pažítkou) na jednej strane vyzeral fakt skvele.

Nakoľko sa mi páčia obe štýly servírovania, rozhodol som sa prideliť obom prevádzkam po jednom bode.

( Med Malina : 3 | Iron club: 3 )

Tu nastáva bod zlomu.

Med Malina ponúka veľmi chutné bryndzové halušky, ktoré si dovolím tvrdiť, patria medzi tie najlepšie aké v Košiciach máme. Sú vláčne, je z nich cítiť čerstvosť jednotlivých surovín a ich chuť vám ešte dlho ostane na jazyku.

Avšak, po ochutnaní prvého sústa halušiek v podaní Iron Clubu som bol poriadne zaskočený (doslova). Chuť bryndze bola neuveriteľne výrazná a v spojení s jemnými haluškami a kyslou smotanou chutili úplne perfektne.

Práve preto som sa rozhodol prideliť bod práve Iron Clubu, pre nezameniteľnú chuť tohto jedla a pol boda Med Maline.

( Med Malina : 3.5 | Iron club: 4 )

Cena bryndzový halušiek bola v oboch reštauráciách prekvapivo rovnaká – 5,90€ čo je podľa môjho názoru veľmi príjemná cena.

Med Malina však ponúka väčšiu gramáž (420g) v porovnaní s Iron Clubom (350g). Ak mám byť úprimný, obe porcie mi pripadali váhovo na vlas rovnaké.

Obe prevádzky preto získavajú opäť po jednom bode.

( Med Malina : 4.5 | Iron club: 5 )

Celkový dojem u mňa tentokrát vyhráva Iron Club a to z viacerých dôvodov – reštaurácia aj napriek plnej kapacite a niekoľkým súkromným oslavám nás dokázala obslúžiť takmer ihneď a bez zbytočného čakania. Z môjho pohľadu sa táto reštaurácia vyznačuje moderným spôsobom servírovania/ponukou jedál a aj napriek tomu, že som nemal veľké očakávania na bryndzové halušky v ich podaní, ma dokázali presvedčiť o opaku a príjemne zaskočiť. Takto nejako si predstavujem chuť bryndzových halušiek.

V Med Maline mi okrem samotných halušiek učaroval krásny interiér s tradičnými prvkami a možnosť výhľadu na hlavnú ulicu.

Práve pre spomínaný „moment prekvapenia“ udeľujem Iron Clubu jeden bod a Med Maline pol boda.

( Med Malina : 5 | Iron club: 6 )

Víťazom duela sa tak stáva Iron Club,

ktorý nám ponúkol výborné a veľmi chutné bryndzové halušky, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Med Malina však určite nezaostáva a rovnako ako Iron Club vám ponúka lahodnú chuť nášho tradičného jedla v spojení s príjemným prostredím, skvelou obsluhou a výhľadom na našu krásnu hlavnú ulicu.

Ďakujem obom prevádzkam za skvelý zážitok, som veľmi rád, že vás tu v Košiciach máme a prajem vám veľa úspechov do budúcna 🙂

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite nám dať like aj na Facebooku alebo follow na Instagrame.

*všetky informácie vrátane gramáže, ceny a použitých surovín boli použité na základe informácii publikovaných na oficiálnych webových/facebook stránkach menovaných prevádzok.